Kitap Yazarı:

Yayın Evi:Doğan Kitap

Dil:Türkçe

Sayfa Sayısı:484

Kitap Açıklaması:
Roman okumak istiyorsanız...

Her şey, 2001 yılının Şubat ayında soğuk bir gün, İstanbul Üniversitesi'nde halkla ilişkiler görevini yürüten Maya Duran'ın (36) ABD'den gelen Alman asıllı Profesör Maximilian Wagner'i (87) karşılamasıyla başlar.

1930'lu yıllarda İstanbul Üniversitesi'nde hocalık yapmış olan profesörün isteği üzerine, Maya bir gün onu Şile'ye götürür. Böylece, katları yavaş yavaş açılan dokunaklı bir aşk hikâyesine karışmakla kalmaz, dünya tarihine ve kendi ailesine ilişkin birtakım sırları da öğrenir.

Serenad, 60 yıldır süren bir aşkı ele alırken, ister herkesin bildiği Yahudi Soykırımı olsun isterse çok az kimsenin bildiği Mavi Alay, bütün siyasi sorunlarda asıl harcananın, gürültüye gidenin hep insan olduğu gerçeğini de göz önüne seriyor.

Okurunu sımsıkı kavrayan Serenad'da Zülfü Livaneli'nin romancılığının en temel niteliklerinden biri yine başrolde: İç içe geçmiş, kaynaşmış kişisel ve toplumsal tarihlerin kusursuz Dengesi.Kitap Hakkında Yorumlar

1 adet yorum yapılmış. Tümünü Gör
  • ,

    Aşkın ve tarihin iç içe olduğu ve Zülfi Livaneli'nin usta kalemi ile buluştuğu mükemmel bir roman. Bir çırpıda okuyup bitirmek isterken bir yerde tıkanıp vicdanınızla baş başa kalacağınız, sonuna yaklaştıkça bitmesin isteyeceğiniz mükemmel bir eser. Okurken bazen çok kızacak, bazen çok üzülecek, bazen çok seveceksiniz ve eninde sonunda ağlayacaksınız.

1 adet yorum yapılmış. Tümünü Gör

Yorum Yaz

Bu Kitabı Okuyanlar

Bu Kitabı Favori Kitaplarına Ekleyenler

X